Dela nyhet
Dagens träning
29 jan 2023 0 kommentarer
 Övning: Bollstopp
                                                    Övning: Bollstopp
                    Idag körde vi några nya övningar bla en variant på dansstopp men med boll ! Grabbarna var grymma att ha bollen nära fötterna ! 
Vi körde matcher större delen av träningen ! Så himla kul att se hur dom har utvecklat sitt passningsspel ! 
idag var var vi 24 barn på träningen, var endel som missat att anmäla närvaro/frånvaro, det är viktigt att ni föräldrar besvarar kallelsen som skickas ut på mejl dagarna innan så vi ledare kan planera träningen på ett bra sätt ! 
Nu på söndag kör vi utomhus, kläder efter väder ! 
Då det är gerdskens tipspromenad samtidigt så finns det möjlighet att gå in i cafeterian och köpa en kopp kaffe 😃
Ett tips är att köra lager på lager ! 
Vi har vår inomhustid kvar så skulle det bli riktigt dåligt väder så har vi en möjlighet att gå in och då skickas det ut ett sms till alla föräldrar ! 
Hälsningar Ledarna för P8
 
     
					 
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     Tjäna pengar till laget
Tjäna pengar till laget 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					 
					