Nyheter från våra lag
Inför: Trollhättans BoIS - Gerdskens BK
Senior - Idag, 09:42
Spelschemat för maj
Senior - 2 maj
Omgång 3 i serien stundar
Senior - 2 maj
Uttåg ur DM
Senior - 30 apr
Påminner om att träningen börjar kl 17.15 imorgon
P14 (Födda 10) - 29 apr
LYCKAD CUP PÅ GERDSKENVALLEN
2 maj, 16:16
Gerdskens BK P11 arrangerade under första maj en matchcup på Gerdskenvallen med fyra inbjudna föreningar som alla kom till spel med två lag vardera. Inbjudna föreningar var Alingsås IF, Holmalunds IF, Lerums IS och Partille IF. Det blev en mycket lyckad cup i solskenet med en massa rolig fotboll. Fler än 120 spelare deltog och matcherna dömdes av spelare i Gerdskens BK P15.
Fiket och grillen gick på högvarv och cupsponsorn Assemblin anordnade tävlingar och gav presenter till spelarna.
En extremt lyckad cupdag för alla inblandade.
Fler nyheter
Kommande matcher
Lör 4/5
15:00 |
Sjöviks SK Sjöviks IP |
Sön 5/5
09:00 |
Lerums IS vit1 Plan 1 Flodala |
Sön 5/5
09:00 |
Lerums IS Lila Plan 3 Flodala |
Sön 5/5
09:30 |
IK kungälv Lag röd Plan 3 Flodala |
Sön 5/5
10:00 |
Utbynäs SK 3 Plan 1 Flodala |
Sön 5/5
10:00 |
Kareby IS Röd Plan 4 Flodala |
Sön 5/5
10:30 |
Partille IF lag2 Plan 3 Flodala |
Sön 5/5
11:00 |
Floda BoIF Svart Plan 2 Flodala |
Sön 5/5
11:30 |
Sjöviks SK Plan 3 Flodala |
Sön 5/5
12:00 |
IK Kungälv grön Plan 2 Flodala |
Senaste resultat
Lör 4/5
09:00 |
P13 (Födda 11) Div 7 Gerdskenvallen A-plan |
10-0 |
Fre 3/5
18:30 |
P13 (Födda 11) Div8söd Gerdskenvallen A-plan |
18-2 |
Tor 2/5
20:00 |
IK Oddevold Arwidsroplanen |
0-2 |
Tor 2/5
18:00 |
Töllsjö IF Holmängen A-plan |
2-5 |
Sön 28/4
15:30 |
P13 (Födda 11) Div 7 Gerdskenvallen A-plan |
14-2 |
Sön 28/4
15:00 |
Tranemo IF Tranehov |
4-4 |
Sön 28/4
13:00 |
Hemsjö IF Alströmervallen konstgräs |
4-5 |
Sön 28/4
13:00 |
Junior Gerdskenvallen A-plan |
1-2 |
Lör 27/4
14:00 |
Alingsås IF Noltorpsvallen |
3-6 |
Lör 27/4
13:00 |
Senior Gerdskenvallen A-plan |
2-1 |
Kommande aktiviteter
Lör 4/5
14:00-14:30 |
P11 ( Födda 13) »
Lerums IS Vit 2 VS GBK GUL
Plan 2 |
Lör 4/5
14:00-14:30 |
P11 ( Födda 13) »
GBK SVART VS FLODA BOIF BLÅ
PLAN 3 |
Lör 4/5
15:00-15:30 |
P11 ( Födda 13) »
GBK SVART VS MASTHUGGETS BK BLÅ
PLAN 3 |
Lör 4/5
15:00-15:30 |
P11 ( Födda 13) »
LEKSTORPS IS VIT 2 VS GBK GUL
Plan 2 |
Lör 4/5
15:00-17:00 |
P15 (Födda 09) »
Match mot Sjöviks SK
Sjöviks IP |
Lör 4/5
16:00-16:30 |
P11 ( Födda 13) »
GBK GUL VS FINLANDIA PALLO GRÖN
Plan 1 |
Lör 4/5
16:00-16:30 |
P11 ( Födda 13) »
FINLANDIA PALLO RÖD VS GBK SVART
PLAN 3 |
Sön 5/5
08:00-14:00 |
P10 (Födda 14) »
Flodala cup
Floda |
Sön 5/5
09:00-13:00 |
P9 (födda 15) »
Sammandrag på Gerdskenvallen lag VIT
Gerdskenvallen (gräsplan) C plan |
Sön 5/5
09:00-13:00 |
P9 (födda 15) »
Sammandrag på Gerdskenvallen lag GUL
Gerdskenvallen (gräsplan) C plan |